Vzor čestných prohlášení ke krizovým opatřením

autor: | 28. února 2021 | Aktuality

Vážení občané,
od 1. 3. 2021 (zítra) se zpřísňují opatření proti Covid -19.
V rámci katastrálních území našeho města Ralsko se můžete pohybovat po 171 km2 .
Nicméně 👉 nákupy je možné absolvovat jen v rámci okresu, vycházky pouze po území obcí. Vláda zhruba na polovinu zredukovala výjimky pro maloobchod a služby. Otevřené budou dál potraviny, lékárny, drogerie, optiky a výdejny zboží 🛒.
Výjimka z těchto pravidel je pro cestování do nemocnice, úřadu, očkovacího centra, zdravotnických zařízení nebo sociálních zařízení.
Pokud budete cestovat mimo katastrální území Ralska, tak využijte následující odkazy pro stažení čestných prohlášení a jejich vyplnění. Tyto prohlášení budou zároveň k dispozici na výdejních místech v budově MěÚ Ralsko (PODATELNA), Česká Pošta (Informační centrum Kuřívody) – od pondělí zkusíme rozšířit výdejní místa.
 Odpovědi na nejčastěji kladené otázky najdete na webu Ministerstva vnitra: https://www.mvcr.cz/clanek/pohyb-mezi-okresy.aspx
Dodržujte prosím vydaná opatření. Doba je složitá, ale musíme bránit rizikové skupiny.
Děkuji.
Ing. Miloslav Tůma, starosta města