Vyberte stránku

Turistika v Ralsku

Turistika v Ralsku

Jednou z dobrých možností volného času v Ralsku je především turistika, která přispívá k tělesnému a duchovnímu rozvoji člověka rozšiřování jeho poznání.

Kuřívody leží v bývalém Vojenském prostoru Ralsko. Jedná se o turistický velmi atraktivní město, které bylo pro turisty do roku 1991 uzavřeno.

Dnes tato oblast nabízí především zajímavé trasy pro pěší turistiku, cykloturistiku, brusleni in-line. Na své si přijdou také vodáci.

Síť nových stezek navazuje na již existující trasy a rozbíhají se okolo Kuřívod. K novým kilometrům přibylo  také nové infocentrum.

Ralsko nabízí množství tras jak ke kratším projížďkám, mírně náročným, tak i k celodenním výletům. Záleží už jen na vás do kterých koutů se vydáte. Výlet bude lákadlem pro milovníky přírody a jízdy po klidných lesních cestách a krásných  vyhlídkách.

V létě je možnost navštívit oblast Machová jezera, jedné z nejvýznamnějších  lokalit letní dovolené v České republice. Na podzim se celá oblast stává rájem houbařů.

Díky nenáročným terénům, které vás zavedou  k hradům nebo k hradním zříceninám, za skalními výhledy, zámky, malebnou krajinou  je Ralsko vhodné i pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Pro in-line bruslaři jsou tří betonové souběžné dráhy bývalého vojenského letiště Hradčany. Díky hladkému povrchu si na ni mohou užívat  především začátečníci, dětí nebo maminky s kočárky. Jsou zde pěkné výhledy na Ralsko, Bezděz.

Na svoje si přijdou i vodáci, kteří využívají splavnost Ploučnice od průrvy u Novin pod Ralskem. Nezapomenutelným zážitkem je plavba meandry řeky nedaleko Hradčan.

Okolní lesy lákají výletníky zjara svěží zelení, v parném létě příjemným stínem, na podzim bohatstvím lesních plodů a pestrou paletou barev. A když se uloží k zimnímu spánku pod bílým příkrovem, vyčarují tu pravou vánoční náladu. Je tu opravdu mnoho k vidění. Stačí pouze přesvědčit se o tom na vlastní oči.