Vyberte stránku

CV3 Kuřívody severozápad (33 km)

CV3 Kuřívody severozápad (33 km)

Okruh je jednou z výjížděk, které využívají jako základnu motorest v Kuřívodech s jeho parkovištěm. Motorest je součástí projektu Cyklisté vítáni.

Od motorestu vyjedeme po silnici směrem na Bělou pod Bezdězem, Na vrcholu stoupání za koncem obce Kuřívody odbočíme vpravo po asfaltové komunikaci a u ruiny bývalé vojenské strážnice odbočíme vpravo na lesní cestu, která nás asi po dvou kilometrech dovede na asfaltovou lesní silničku, kde odbočíme vpravo. Po sjezdu s malebnými údolíčky můžeme na první odbočce vpravo využít možnosti zkrácení trasy. Doporučujeme pokračovat na křížení s naučnou stezkou Vojenských lesů, kde po krátkém úseku písčitou lesní cestou u Vavrouškova rybníka dorazíme na asfaltovou silničku s CT VL. Zde se nabízí zpestření odbočením k Strážovskému rybníku nebo na plochu bývalého letiště, kde se zpravidla prohání bruslaři a kde se natáčel známý film Tmavomodrý svět.

Po CT VLS přetneme silnici Mimoň – Mnichovo Hradiště a okolo Skelné Hutě stoupáme a poté opět sjíždíme na T křižovatku u Ploužnického rybníku. Pokud nevyužijeme možnost občerstvení krátkou zajížďkou k restauraci Na Blízalce, pokračujeme vpravo po CT 241 až na křižovatku silnic na bývalé vojenské střelnici, kde vpravo odbočíme po CT 25 a dojedeme zpět do výchozího bodu u motorestu v Kuřívodech.