Vyberte stránku

CV18 Blízalka – okolo letiště (23 km / 20 km)

CV18 Blízalka – okolo letiště (23 km / 20 km)

Vyjížďku začneme ve Hvězdově u restaurace Blízalka. Výhodou je dostatečný prostor pro parkování i možnost občerstvení na začátku i na konci trasy.
Od parkoviště vyjedeme západním směrem po neznačených komunikacích do Ploužnice. Rekonstruovaným sídlištěm po sovětské armádě a mezi řadou vojenských objektů dojedeme na silnici Mimoň – Doksy, která nás směrem vlevo dovede do Hradčan.

Důvodů k zastávce je v Hradčanech několik. Vedle občerstvení jídlem a pitím či osvěžení v Hradčanském rybníku (na severním okraji je malá písečná pláž v sousedství restaurace), můžete navštívit zoologický koutek. Určitě nevynecháte Informační centrum zřízené Vojenskými lesy.

CT VL značená tabulkou s piktogramem cyklisty a pěšáka nás vede podél soustavy Hradčanských rybníků souběžně s bývalým vojenským letištěm, kde se natáčel film Tmavomodrý svět.

CT VL překračuje frekventovanou silnici Mimoň – Mnichovo Hradiště a pokračuje okolo hájoven Skelná Huť lesní silničkou se skvělým asfaltovým povrchem přes kopec zpět k restauraci Na Blízalce.

Kdo si chce projížďku prodloužit, vyjede z Hradčan směrem na Doksy. Na první odbočce asfaltové lesní silničky odbočíme vlevo. V prudké pravé zatáčce odbočíme po naučné stezce doleva a přes hráz Vavrouškova rybníka se napojíme na původní popisovaný okruh.