Vyberte stránku

CV13 Hamr na Jezeře – jižní okruh (27 km / 17 km)

CV13 Hamr na Jezeře – jižní okruh (27 km / 17 km)

Hamr na Jezeře je dlouhodobě oblíbené rekreační centrum, které nabízí občerstvení, koupání i ubytování. Je odtud možno podniknout několik výletů celodenních i kratších vyjížděk.

Z Hamru na Jezeře vyjíždíme po hrázi rybníka a mírným stoupáním po CT 3046 na křižovatku silnic a CT u pomníku generála Sochora pod Stohánkem. Po dalším stoupání vyjedeme z lesa na planinu s poli. Na křižovatce U sv. Františka si můžete odpočinout nebo se občerstvit z vlastních zásob. Je zde Vojenskými lesy vybudováno posezení se stojanem na kola. U malého rybníčka s křížkem a výhledem na Ještěd je velmi příjemné posezení.

Pokračujeme po značené CT 3050, ze které odbočíme přes bývalou obec Holičky, kde podél silnice vidíme zbytky sklepů vytesaných do skály. V Osečné se můžete občerstvit v restauraci nebo cukrárně. Potřebné informace a propagační materiály vám poskytne Informační centrum.

Trasu můžeme prodloužit odbočkou v bývalých Holičkách přes Náhlov. Při cestě z Náhlova do Osečné se nabízí v Zábrdí další varianta pod Čertovou zdí přes Kotel.
Z Osečné se vracíme do Hamru na Jezeře po CT 3007.