Vyberte stránku

CV10 Hradčany – okolo Hradčanských stěn (26 km / 22 km)

V Hradčanech využijeme pro zaparkování některé z volných míst v obci. Před startem na trasu doporučujeme navštívit Informační centrum Vojenských lesů. Vedle občerstvení jídlem a pitím či osvěžení v Hradčanském rybníku (na severním okraji je malá písečná pláž v sousedství restaurace), můžete navštívit zoologický koutek.

Z Hradčan vyjedeme západním směrem po lesní silnici. Na křižovatce odbočíme vlevo po CT 3054 a po okraji lesa, s výhledy na pěkné rozkvetlé louky přejedeme plochý hřeben. Velkou část cesty jedeme podél plotu obory. Po klesání přejedeme na křižovatce na CT 3045, po které pokračujeme vlevo stále podél plotu obory, kde na některých loukách zahlédneme stáda vysoké zvěře. Stále po CT 3045 pokračujeme po frekventované silnici, vpravo se nabízejí odbočky k Máchovu jezeru. Kdo chce raději pokračovat klidnou přírodou, odbočí po modré turistické cestě vlevo. Odbočíme po pískové cestě, kde je výhodou horské kolo. Ostatní by měli místy raději kolo tlačit. Tuto komplikaci nám vynahradí jízda po Dělové cestě – hřebenové asfaltové silničce s pohledy do bočních roklí a občasnými výhledy k Máchovu jezeru. Po sjezdu vyjedeme na silnici Doksy – – Mimoň, kde směrem doleva dojedeme zpět do Hradčan.

Kdo neodbočí na dělovou cestu, dojede do Hradčan po asfaltové silnici nejprve na okraj Doks, kde na křižovatce odbočí vlevo.