CV9 Hradčany – Hradčanské rybníky (19 km / 11 km)

Pokud zvolíme jako východisko obec Hradčany, můžeme auto zaparkovat v obci poblíž Informačního centra nebo restaurace u pláže s koupáním. Hradčany nám nabídnou občerstvení, informace i koupání. Trasa nabízí pohodovou jízdu s menším převýšením po asfaltových lesních silnicích, okolní lesy pak v sezoně houby, borůvky a brusinky a možnosti zastávek k odpočinku.

Z Hradčan vyjedeme po CT VL podél Hradčanských rybníků. U tabule naučné stezky na hrázi Vavrouškova rybníku odbočíme přes hráz a jedeme přes krátký úsek pískovou cestou na asfaltovou silničku, kde pokračujeme doleva, (v tomto místě můžeme vyjížďku podstatně zkrátit a vrátit se zpět) na příští křižovatce rovně. Asfaltová silnička nás zavede na louku Strážov, kde jsou velmi neznatelné zbytky lesního zámečku, který tu byl ještě na začátku devadesátých let minulého století.

Za Strážovem na křižovatce rovně a vyjedeme na silnici Doksy – Mimoň, po které se vrátíme do výchozího místa.