CV1 Bělá p. B. – Mariánská cesta – Bělá p. B. (37 km / 32 km)

Vyjížďka začíná u nádraží Bělá pod Bezdězem, přijet můžete vlakem nebo autem, pro které v okolí nádraží najdete dostatek parkovacích možností. V druhém případě můžete posunout start vyjížďky ke koupališti. Trasa sleduje tok potoka Bělá a využívá CT 0060, prochází kolem koupaliště po CT 3045 vede obcí Bezděz k Mariánské cestě. V obci Bezděz doporučujeme na hlídaném parkovišti zanechat kolo a vystoupat pěšky na vrchol Bezdězu a absolvovat prohlídku stejnojmenného hradu.
Mírným sjezdem dorazíme na křižovatku tvaru T, kde opustíme CT 3045 a jedeme vpravo po neznačené Mariánské cestě. Překřížíme silnici Bělá pod Bezdězem – Kuřívody a po příjezdu na silnici z Dolní Krupé po CT 3045 dojedeme zpět do Bělé pod Bezdězem.